Korzyści płynące z oddania pojazdu do stacji demontażu
Z pewnością nie raz zastanawialiście się, co zrobić z samochodem, który nie nadaje się już do użytkowania. Niekiedy pojazd pozostawia wiele do życzenia, dlatego trudno jest go sprzedać. Proces złomowania samochodu określa ustawa recyklingowa, która mówi, że zabieg można wykonać jedynie w przeznaczonej do tego celu placówce. Jakie plusy niesie takie rozwiązanie?
Demontaż pojazdu - korzyści
Korzystanie z usług złomowania samochodu wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim, pozbywamy się niepotrzebnego złomu, którego i tak nikt od nas nie kupi. Dodatkowo nawet za bardzo zdezelowany samochód można otrzymać kwotę 500 zł. Oczywiście, jeśli auto warte jest więcej, to proporcjonalnie więcej powinien wynagrodzenia za nie powinien dostać jego właściciel.
W takich miejscach szkodliwe substancje takie jak oleje, kwas z akumulatora itp. są odpowiednio utylizowane. Dzięki temu nie wpływają negatywnie na środowisko naturalne. Pracownicy takiej stacji są również w stanie rzetelnie określić, które z odzyskiwanych części będą jeszcze przydatne, a które z nich nadają się do przetworzenia.
Stacja demontażu to również miejsce, w którym wystawia się zaświadczenia o zezłomowaniu pojazdu. Zaświadczenie takie to dokument niezbędny przy wyrejestrowaniu samochodu w wydziale komunikacji. Korzystając z usług złomowania pojazdów w specjalistycznej stacji, możemy mieć pewność, że nasze transakcje związane z pozbyciem się starego samochodu nie przysporzą nam dodatkowych zmartwień.
Jak wyrejestrować zezłomowany samochód?
Przed całkowitym wyrejestrowaniem samochodu warto się odpowiednio zastanowić, ponieważ nie można na powrót zarejestrować tego samego pojazdu. Wyjątek stanowią samochody zabytkowe lub odzyskane z kradzieży. Aby wyrejestrować samochód wspomniane zaświadczenie ze stacji demontażu oraz dowód rejestracyjny należy dostarczyć do wydziału komunikacji. Po złożeniu odpowiedniego wniosku i uiszczeniu opłaty o wydanie decyzji wyrejestrowujecie samochód.