Fakty i mity na temat punktów auto złomu
Skup pojazdów przeznaczonych na złom to dość powszechny sposób na pozbycie się starego, czy nowego samochodu. Wokół takich auto złomów obrosło wiele mitów. Niektóre są zgodne z prawdą, a inne nie. Niestety, one czasami odstraszają osoby od wybrania takiego rozwiązania, które jest szybkie i bezproblemowe. Działania legalnych złomowisk, które przestrzegają przepisów, obalają mity i pokazują fakty na temat takich miejsc.
Fakty na temat punktów auto złomu
Na złomowisko mogą trafić samochody różnej marki, rodzaju, a także w różnym stanie. Nie muszą to być pojazdy sprawne, ani też całkowicie nienadające się do użytku. Koniecznością jest dostarczenie jego dokumentów, czyli przede wszystkim dowodu rejestracyjnego. Faktem jest, że da się zezłomować samochód też bez niego, jednak w takim przypadku, należy dokonać kilku formalności. Zawsze trzeba potwierdzić, że kasacja pojazdu jest zlecana przez właściciela lub osobę do tego upoważnioną. Pieniądze za samochód w większości auto złomów, są wypłacane gotówką „od ręki”. Legalne skupy wyceniają pojazdy bardzo rzetelnie, zwracając uwagę na wszystkie czynniki.
Mity dotyczące punktów auto złomu
Popularnym mitem jest to, że auto złomy przyjmują samochody kradzione. Już fakt, że należy dostarczyć odpowiednie dokumenty umożliwiające identyfikację pojazdu i właściciela ukazuje, że to nieprawda. Mitem jest też konieczność posiadania ważnego ubezpieczenia OC. Jest ono niezbędne tylko do poruszania się pojazdem po drogach publicznych. Podobna sytuacja jest z mitem dotyczącym ważnego przeglądu technicznego. Rodzaj paliwa napędowego nie wpływa na cenę pojazdu. Mit o wyższych cenach silników diesla, wynika z tego, że czasem silniki napędzane nim oraz ich motor, mają większą masę od innych.